Uchwała Zjazdu Nadzwyczajnego Hufca Warszawa Praga Północ w sprawie wyboru bohatera hufca

Uchwała Zjazdu Nadzwyczajnego Hufca Warszawa Praga Północ w sprawie wyboru bohatera hufca

Zjazd Nadzwyczajny Hufca ZHP Warszawa Praga Północ zwołany w dniu 11 grudnia 2005 r., po przeprowadzeniu w hufcu prawie dwuletnich działań: 
- inspirujących drużyny i szczepy hufca do pracy z ich bohaterami i upowszechniających różnorodne formy tej pracy,
- pobudzających patriotyzm lokalny i większą identyfikację zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników, instruktorów i starszyzny harcerskiej z Pragą, 
- ustalających zestaw cech dobrego harcerskiego bohatera, 
- promujących mniej i bardziej znane postacie, spełniające te cechy i mogące stać się w przyszłości bohaterami gromad, drużyn i szczepów hufca, 
z pełną świadomością tego, że wybrany bohater zbiorowy będzie kojarzony z naszym hufcem przez wiele lat i będziemy go stawiać za wzór sobie i swoim podopiecznym: zuchom, harcerzom, wędrownikom i instruktorom

postanawia:

przyjąć imię Wigierczyków, nawiązujące do tradycji słynnych kursów instruktorskich Chorągwi Warszawskiej i Mazowieckiej nad jeziorem Wigry oraz do Organizacji Harcerskiej i Batalionu "Wigry", którego uczestnikami było wielu harcerzy praskich i absolwentów szkół w naszej dzielnicy.

  1. Zjazd stwierdza, że wybrana nazwa i imię sprzyjają realizowaniu ideałów ZHP, a zwłaszcza podtrzymywaniu ciągłości kultury i tradycji narodowych oraz tradycji i dorobku harcerstwa. Przyjęte imię umożliwia wychowawcze oddziaływanie przykładu osobowego bohaterów zgodnie z celami statutowymi ZHP.
  2. Zjazd hufca zobowiązuje komendanta hufca do przedstawienia projektu imienia odpowiednim władzom zwierzchnim i rozpoczęcia tym samym kampanii "Bohater" w naszym hufcu oraz doprowadzenia do nadania hufcowi imienia Wigierczyków.

Marki, 11 grudnia 2005 r.

Zjazd hufca 2005

 Kwatera Batalionu Wigry na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

Ostatnio zmieniany niedziela, 16 październik 2016 13:31

Do góry

ROHiS

banerziel2

Dyrektywa o prywatności i łączności elektronicznej UE

Ta witryna używa ciesteczek. Dzięki nim witryna ma pełną funkcjonalność i przewidziane udogodnienia. Używając tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie ciasteczek na twoim komputerze.

Zobacz dokument: Dyrektywa o prywatności i łączności elektronicznej UE

Zablokowałeś/-aś ciasteczka. Możesz zmienić tę decyzję.

Zezwoliłeś/-aś na zapisywanie ciesteczek na swoim komputerze. Możesz cofnąć tę decyzję.